פרופיל החברה

אודותינו

קבוצת אתגר משאבי אנוש נוסדה בשנת 1987. אתגר היא בין החברות הותיקות, הגדולות והמובילות בישראל בתחומי המיון הגיוס, ההשמה וההעסקה של עובדים.

 

אתגר - והחיפוש נגמר, איננו רק משפט או סיסמה. זהו עקרון אשר מנחה את מנהליו ואת עובדיו של הארגון. זוהי מטרה מוצהרת והתחייבות ברורה שבין אתגר ולקוחותיה: לייצר פלטפורמה יעילה, מקצועית ודיסקרטית המאפשרת למעסיקים למלא, במהירות, את הצורך שלהם בידיים עובדות, ולהעניק, באותה הנשימה, מקום עבודה ראוי, מתגמל ונוח לציבור מחפשי העבודה.

 

אלפי העובדים אשר מועסקים, בסיוע אתגר, מדי חודש, הם הסיפוק האמיתי למלאכתנו. תרומתנו הצנועה מתבטאת במספר רב של משפחות מאושרות אשר מצליחות להתפרנס בכבוד ומגיעות לכדי עצמאות כלכלית.   

    
חברת אתגר משאבי אנוש מתמחה בגיוסי עובדים, מנהלי ביניים ומנהלים בכירים לתחומים הבאים:

 

  • שירות לקוחות
  • לוגיסטיקה
  • שיווק, מכירות וקידום מכירות
  • אדמיניסטרציה ומטה
  • מחשבים ותוכנה
  • הנדסה
  • ייצור וטכני

 

מסלולי העבודה הקבועה והזמנית של אתגר מוכרים ומוערכים על ידי הארגונים הגדולים במשק. החברה מייצגת את כל ציבור העובדים בישראל, מכל המגזרים, מכל הדתות והתרבויות. אתגר מתמחה במגוון רחב של מקצועות לטובת תהליכי הגיוס וסניפיה הפרוסים ברחבי הארץ פתוחים לרווחת ציבור מחפשי העבודה, 6 ימים בשבוע. מקצועיותה של אתגר מוכרת ומוערכת על ידי ציבור המעסיקים במשק. על לקוחותינו נמנים: בנקים, בית השקעות, חברות ביטוח ואשראי, חברות טכנולגיות ממגזרי היי-טק וקהיליית הסטארט אפים, חברות השירות הגדולות במדינה, חברות תעשייה, משרדי ממשלה ועוד.

 

אתגר משאבי אנוש מהווה זרוע אסטרטגית לתחום משאבי האנוש עבור לקוחותיה, חברות בכירות במשק הישראלי המעסיקות מאות ואלפי עובדים. אתגר מעמידה לרשות המעסיקים סל שירותים גמיש, המותאם לדרישותיהם המותאמות לכל צורך העולה במהלך הפעילות העסקית.
סל השירותים כולל: שירותי גיוס, השמה, והעסקה.

 

אתגר מעניקה גם שירותי הערכת מועמדים, בטרם העסקתם על ידי המעביד, המתבסס על מחקרים ומתאמים בעלי דיוק רב. מבחנים אלו נוסדו בחברת אתגר והתבררו כמדויקים לטובת הערכת סיכויי המועמד להשתלב במקום עבודתו, הן בפן המקצועי והן בפן החברתי. לעיתים, וכמענה לדרישתו, תבצע אתגר מבחני הערכה למועמדים אשר נוצרו על ידי המעסיק ונתמכים על ידו.
 

באמצעות חברת הבת, יעלה פרויקטים, מעניקה אתגר שירותי מיקור חוץ (Out Sourcing). שירותים אלו כוללים ניהול תחומים שלמים בתוך הארגון אשר אינם מהווים את עסקי הליבה הארגוניים. נטילת האחריות על תחומים אלו, כחלק אינטגרלי מהארגון וביצוע בפועל, בתוך גבולות הארגון, יאפשר ללקוח ולאנשיו להתמחות בתחומים המהווים את עיקר הפעילות העסקית ולהפנות, לחברת יעלה, תחומי ביצוע אחרים בשרשרת הייצור. מקצועיותם של אנשי יעלה בניהול פרויקטים בתחומי קווי היצור, האריזה, השינוע, ההרכבה וכודו', תאפשר לארגון להתמקד במרכז הכובד הארגוני ותסייע לו במיקוד עסקי, בחסכון, בתהליכי ההתמחות הארגונית ובהתייעלות.

 

הצבת השירות עבור לקוחות החברה בראש סולם העדיפויות הארגוני של אתגר משאבי אנוש, הובילה את אתגר להקמתה של מערכת ניהול האיכות ISO 9001. כינון מערכת זו, מחייבת את אתגר בהתנהלות שירותית שוטפת, בהליכי בקרה מתקדמים ובהחדרת טכנולוגיות חדשניות לתהליכי העבודה על מנת לייעל את השירות, באופן תמידי.

 

לחברת אתגר משאבי אנוש רשיון לפעול כקבלן כח אדם במסגרת חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כ"א התשנ"ו – 1996. כמו כן חתומה אתגר על הסכם קיבוצי המעגן ומבטיח את זכויותיהם ותנאי עבודתם של העובדים המועסקים על ידה.

 

אתגר – והחיפוש נגמר.