פרופיל החברה

שיעורי בית לפני ראיון

הנה כמה טיפים כיצד להתכונן מראש ליום הגדול:

 

לבוש

 

כאשר אתה מחפש עבודה, חשוב תמיד שיהיו לך פריטי לבוש ראויים (ומגוהצים) בכל רגע נתון, למען לא תלחץ באם תזומן לראיון עבודה "מהיום להיום". התייחס לתהליך החיפוש כאל פרויקט חשוב. הביגוד, הוא חלק מהפרויקט. הענק תשומת לב לפרטים הקטנים - השיער, הציפורניים, נעליים- כל אלה צריכים להיראות מלוטשים ומקצועיים.

 

עשה שיעורי בית

 

לפני ההגעה לראיון נסה לאסוף מידע רב ככל הניתן על החברה ועל התפקיד. השתמש באתרי אינטרנט כגון: גוגל ובאתר החברה כדי למצוא מידע על החברה, על ניהול שלה, ועל התמקצעות החברה.

אם אתה חבר באתרי רשתות מקצועיות, השתמש בקשרים שלך כדי לקבל מידע פנימי שיסייע להראות למראיין כי אתה בעל ידע על החברה, על עיסוקה, ועל העובדים בה.

נסה לצבור פרטים על המראיין ולהכיר אותו, לפחות וירטואלית. אל תפגין ידע בנוגע אליו במהלך ראיון העבודה. העניין יכול להחשב כ"חכמולוגיות" או חמור יותר – כיוהרה מיותרת.

 

פנה זמן

 

תכנן את הראיון, בקש חופש מהעבודה אם אתה מועסק, תכנן את ההגעה לראיון ללא לחץ זמן,  הקדש לראיון כשעה וחצי, כולל נסיעות. הדפס עותקים נוספים של קורות החיים שלך וכן של רשימת הממליצים. שלוט ברשימת המומלצים בנוגע למנהלים הממליצים, שנות העבודה עמם ותפקידם במבנה הארגוני.

 

תרגל ראיון

 

תרגל ראיון עם חבר או בן משפחה באמצעות שאלות. אל תקל על עצמך. תרגל שאלות קשות. אל תתבייש לתרגל את השלב שבו אתה מעלה שאלות בעצמך לצורך מוכנותך עת תשאל בסוף הראיון באם יש לך שאלות. שאלות מצד מועמדים מראים על "עשיית שיעורי בית", על הרצון הכנה במשרה ומשדרות מכובדות.

שמור על קור רוח ודע שאתה נכון לעשות את המרב. לא תהיה קשה עם עצמך. עשית את המקסימום ולאחר הראיון – זה לא בידיך יותר.