פרופיל החברה

ראיון טלפוני (עשה ואל תעשה)לאחרונה, התפתחה תרבות של ראיונות עבודה טלפוניים. למרות שראיון טלפוני נשמע קל, יש לא מעט מלכודות, ואפשר ליפול בקלות.

 

אמנם אתה לא צריך לבחור לבוש הולם לטובת הראיון או נמנעה ממך הנסיעה למשרדי החברה ולהתראיין אחד על אחד, אבל עליך לעבור בשלום גם ראיון עבודה בנעלי בית.


יש להתגבר על קשיי קליטה, רעשי רקע, חוסר היכולת להסתכל בלבן של העיניים, ללא היכולת להרשים בהופעתך ובהפגנת ידע.


לשירותך, בחרנו לשתף אותך בטיפים בנוגע להמלצותינו לניהול הראיון הטלפוני. מה רצוי שתעשה ובעיקר מה מומלץ שלא לעשות כאשר אתה מתראיין באמצעות הטלפון. מטרתך היא פשוטה: לוודא שהראיון הטלפוני יוביל אותך לשלב הבא בתהליך הקבלה.


 

 

יצירת רשימה

 

בדוק היטב את הדרך בה פורסמה המשרה ובנה רשימה המכילה את כישוריך. בדוק באם הם תואמים גם את הקריטריונים של דרישות המשרה. כדאי שרשימה זו תהיה אצלך באופן זמין על מנת שתוכל להביט בה גם במהלך הראיון. רצוי שהעתק של קורות חיים שלך יהיה זמין. קורות החיים יזכירו לך, במהלך הראיון, מה עשית בעברך, ובאילו שנים בדיוק.


 

חקור את התפקיד ואת החברה

 

אסוף מראש כל מידע על סוג העבודה ועל החברה. ככל שתבוא מוכן יותר כך הראיון יצליח. מידע זה יסייע להפגת ידע, כל עוד תהליך שיתוף הידע על החברה, מצדך, לא יהיה בגדר יוהרה או "חוכמולוגיות". 

 

 
הכן תשובות לראיון טלפוני

 

סקור תשובות לשאלות טיפוסיות של ראיון עבודה טלפוני וחשוב כיצד אתה הולך להגיב. הכן שאלות מצדך, למקרה שתקבל את זכות הדיבור. שאלות מצד מרואיין נחשבות כאקט רציני ומכובד.

 


היעזר בקו נייח

 

נסה להשתמש בקו נייח  במקום בטלפון נייד, כך לא תאלץ לדאוג מבעיות קליטה או מניתוקים.

 


בטל שיחה ממתינה

 

במידה ויש לך שיחה ממתינה בטל אותה, צפצוף של שיחה ממתינה מסיח את הדעת  ויכול לגרום לך לאבדן ריכוז.

 


היפטר מהסחי דעת

 

השתדל לעבור את ראיון במקום שקט ופרטי, ללא נוכחות אנשים נוספים או גורמים מפריעים.

 

 

דאג לכוס מים

 

דאג לכוס מים בהישג יד, לטובת רגיעה ולטובת אתנחתא בין משפטים.

 


רשום הערות

 

קשה להזכר במה שנאמר בראיון טלפוני. כדאי לרשום הערות קצרות במהלך הראיון.

 


להתמקד, להקשיב, לבטא.

 

חשוב לשמור על ריכוז ולהתמקד בראיון הטלפוני. זה לא פשו וזה עלול להיות קשה ביותר בטלפון מאשר בראיון הנערך פנים אל פנים.  הקפד להקשיב לשאלות המראיין, בקש הבהרות אם אתה לא בטוח ששמעת או הבנת היטב את שאלתו. זה בסדר לקחת כמה שניות כדי לסדר את מחשבותיך בטרם מענה.

 

.
ריבוי משימות

 

אתה מספיק מוכשר לבצע מספר משימות בו-זמנית: פתח את אתר האינטרנט של החברה, תוך כדי שיחה, כך שתוכל לבדוק במהירות מידע על החברה אם זה עולה בשיחה.

 


לא להתבייש לשאול שאלות את המראיין

 

אם המראיין מעביר אליך את זכות הדיבור ושואל אם יש לך שאלות עבורו - שאל. למד מראש את השאלות שברצונך לשאול את המראיין.


 

מעקב, תודה והיזון חוזר

 

הודה למראיין וחזור על התעניינותך בתפקיד. בקש את כתובת הדוא"ל של המראיין, אם עדיין אין לך אותו. שלח דוא"ל הכולל תודה כיממה לאחר הראיון. כלול בתשובתך את מידת התעניינותך במשרה והוסף מידע באם לא מצאת את ההזדמנות לדבר על כך במהלך הראיון הטלפון.