פרופיל החברה

כתיבת קורות חיים

קורות חיים משמשים כרטיס ביקור מקיף  בו  מציגים פרטים אישיים ורצף כרונולוגי מתומצת של אירועים בעבר עד להווה. קורות החיים הם בגדר "המפגש הראשוני" של המעסיק הפוטנציאלי עמכם. עד כמה שזה יישמע שטחי,הרושם הראשוני מקורות החיים נשאר ואפילו משפיע,גם ללא הנוכחות הפיזית שלכם לצדו של המעסיק הפוטנציאלי. ברור וידוע כי במידה וקורות החיים ירשמו ויהיו "בול למטרה", וודאי תזומנו לראיון עבודה.

 

כאשר המעסיק מקבל את קורות החיים שלכם, הוא מחליט באמצעותו  באם לזמן אתכם לראיון, זהו כרטיס הביקור שלכם אשר נועד לסייע למעסיק הפוטנציאלי להתרשם ממועמדים ראויים ולקדם אותם אל עבר שלב הריאיון האישי.

 

זה אכן יישמע מצער, אולם לא ניתן להימנע מלציין כי מספר רב של קורות חיים יגיעו אל אותו המעסיק. חלקם – לא ירשים. קורות החיים המוצלחים – יסייעו לאדם שניסח אותם, לזכות בראיון העבודה שהוא מצפה לו.

 

לכן בעת כתיבת קורות החיים מנצחים חשוב להקפיד על מספר כללים בסיסיים:

 

  • דיוק- קורות חיים ראויים אמורים להיכתב בשפה רהוטה, קצרה ועניינית. לא בושה להיעזר בחבר אשר יכול לסייע בכתיבה נכונה או לסייע בהגהה סופית.

 

  • מיקוד – יש לכתוב קורות חיים כך שיהיו ממוקדים לאופי המשרה בה אתם מעוניינים ושיתאימו לדרישות התפקיד שפורסם. חשוב להבליט ניסיון וידע רלוונטי למשרה.יש להתמקד בכישוריכם לטובת התפקיד המבוקש שברצונכם להתמודד עליו. לא מומלץ לציין מגוון רחב מדי של כישורים לצורך התאמה, תיאורטית, לתפקידים נוספים אצל אותו מעסיק. עדיף להיות ממוקד.

 

  • תמציתיות-עמוד 1 אמור להספיק. גם אם אתה מחזיקים בדוקטורט מהטכניון. גופן מקובל. גודל גופן שאינו נופל מ 11. רצוי לא לציין תפקידים בעלי טווח קצר מידי בניסיון התעסוקתי, או תפקידים מלפני עשרות שנים. הבליטו את יתרונותיכם והתאימו את הקורות חיים למשרה אליה אתם מנסים להתקבל.

 

  • פורמט-פורמט WORD (מומלץ להיעזר בפורמט מקובל ומוכר), אפשר טבלאי. למרות שהעניין הפך לאופנתי לאחרונה, לא מומלץ לצרף תמונה.

 

  • תוספת- מומלץ לצרף דף מקדים המסביר, בכלכליות, את הרקע המקצועי והאישי ואת ההתאמה לתפקיד. דף זה אמור לסייע לציין נושאים "אישיים" יותר כמו תכונות ותחביבים.

 

  • קטגוריות – קורות חיים צריכים להיות מחולקים לקטגוריות שיכללו : פרטים אישיים, ניסיון תעסוקתי, השכלה, שירות צבאי, ידע ביישומי מחשב ושפות. חשוב לסדר את הקטגוריות על פי מה שנראה שהכי יקדם אתכם לתפקיד.

 

  • מילות מפתח – במקומות עבודה רבים ישנה מערכת טכנולוגית המסננת קורות חיים. לכן יש חשיבות לציין מילות מפתח בקורות חיים הרלוונטיות לאופי המשרה. לדוג': למשרת אדמיניסטרציה יש לציין: “שליטה בתכנות אופיס", לתפקיד מנהל רכש בחו"ל יש לציין: “אנגלית ברמת שפת אם וכו'.

 

 

  • זכרו– המטרה היא לזכות בראיון עבודה. זו המטרה – ואין אחרת בשלב הנוכחי.

 

 

במידה ויש לכם שאלות נוספות בכתיבת קורות חיים, אתם מוזמנים להיכנס לעמוד של"אתגר"  בפייסבוק. שם תמצאו מומחים לכתיבה ומענה על כל שאלותיכם.

 

למבנה קורות חיים סטנדרטי לחצו כאן