פרופיל החברה

הצלחה בראיון עבודה

ראיונות עבודה אינם דבר קל למועמדים – גם אם עברתם אינספור ראיונות. בכל ראיון פוגשים אנשים חדשים, נתקלים "במוקשים" מסוכנים. בכל ראיון עבודה אתם אמורים "למכור" את עצמכם ואת היכולות שלכם מחדש.

 

להלן טיפים לראיון עבודה אשר יסייעו להכנתכם ביעילות. הכנה מתאימה מסייעת להקל על חלק מהלחץ הכרוך בראיונות עבודה, ככל שתכין את עצמך טוב יותר, כך יהיה לך יותר נוח לך להתראיין.

 

 

תרגול

 

תרגל שאלות טיפוסיות לראיון שרוב המעסיקים שואלים ותרגל את תשובותיך. חשוב על דוגמאות בפועל אשר יוכלו לתאר בהם את הכישורים והיכולות שלך, רצוי מהעבר ה"קרוב". תן הוכחות מעשיות להצלחות שלך זו דרך מעולה להוכיח את יכולתך ולקדם את מועמדותך.כמו כן יש להכין רשימה של שאלות משלך שרצוי לשאול אם המעסיק מוכן להשיב ולהתייחס.

 

חקור ולמד את המעסיק הפוטנציאלי

 

הכן תשובה ותהיה מוכן לקראת השאלה: " מה אתה יודע על החברה"? דע את שם המראיין והשתמש בו במהלך הראיון. אם אתה לא בטוח בשם התקשר וברר טרם הראיון. נסה להכניס פרטים אודות החברה ממה שאתה יודע על החברה כאשר אתה עונה על שאלות על מנת להראות בקיאות בנוגע לחייה העסקיים של חברה.

 

הופעה ותכנון

 

דאג ללבוש הולם ומוסדר לראיון המתאים לסוג החברה בה אתה מתראיין. לא יותר מדי, וודאי לא פחות מדי. דאג להביא תיקייה מסודרת עם עותקים של קורות החיים שלך. דאג להצטייד בכלי כתיבה ונייר לטובת רישום הערות .

 

הגעה לפני הזמן

 

חשוב להגיע לפני זמן הראיון. עשר דקות לפני הזמן– אמור להיות מצוין.למד את נתיב הנסיעה לראיון, וקח בחשבון פקקי תנועה ו"התברברות" בניווט.

 

השאר רגוע

 

במהלך ראיון העבודה נסה להיות רגוע ונינוח ככל האפשר.  אם מציעים לך, קח כוס מים והצב אותה לצדך. לגום מדי פעם, לטובת רוגע והסדרת נשימה. קח אוויר, מעת לעת. שמור על קשר עין עם המראיין. הקשב לשאלה במלואה– חכה 2 שניות...ואז השב תשובה מלאה ולא מתחמקת.

 

תראה מה שאתה יודע

 

נסה לספר מה אתה יודע על החברה כאשר אתה עונה על שאלות. כאשר דנים על ההישגים בקריירה שלך נסה להתאים את תשובותיך למה שהחברה מחפשת. קח קרדיט על הישגיך, אך לא בצורה יהירה. אם הצלחת משימה בעברך דרשה עבודת צוות – ציין זאת, ללא בושה.

 

שמור על קשר

 

שמור על קשר ומסור את הערכתך ותודתך על ההזדמנות.הדגש את התעניינותך בתפקיד. שלח מכתב תודה אישי למראיין. אם התראיינת על ידי מספר אנשים יש לשלוח לכל אחד מהם הודעה אישית כיממה לאחר הראיון.