פרופיל החברה

  חיפוש עבודה משאבי אנוש

   

  ישנן מספר דרכים לחיפוש עבודה: אתרי אינטרנט, חברות השמה, לוחות מודעות, עיתונים ורשתות חברתיות. מצד שני קיימות מחלקות  משאבי אנוש בחברות המגייסות את אותם מועמדים. כיום כמעט בכל חברה קיימת מחלקה של משאבי אנוש, מחלקה זו המורכבת מאנשי מקצוע בתחום הגיוס, הפסיכולוגיה והאבחון והם אלה המגייסים עובד חדש לחברה ע"פ דרישות וצרכי החברה. חיפוש עבודה משאבי אנוש שואפת ליצירת כוח אדם איכותי, נאמן לאורך זמן, מקצועי ומלא מוטיבציה. מחלקת משאבי האנוש מטפלת בהצעות העבודה המתפרסמות במדיות השונות, והיא זו שגם מזמנת לבסוף את המועמדים המתאימים. כמובן שלאחר הראיון תקבע המחלקה האם יכול המועמד להשתלב בחברה מבחינת יכולת, שאיפות והתאמה לחזון החברה.

   

  מחלקת משאבי אנוש טובה – עובדים מרוצים

   

  גם לאחר שמחלקת משאבי האנוש קולטת עובד חדש לחברה היא עדיין לא מסיימת את תפקידה, ומכאן מתחילה הדאגה לרווחת העובדים בחברה. לא משנה במה עוסקת החברה, באם מחשוב, היי-טק, אולי זה בכלל מפעל או משרד פרסום, בכל חברה יש את מחלקת משאבי האנוש המתעסקת באנשים. ההון האנושי הוא הדבר הכי חשוב בכל חברה, הוא זה שגורם לחברה להצליח וחשוב שכל עובד יהיה מרוצה ומסופק. מחלקת משאבי האנוש דואגת לרווחת העובדים בארגון בעזרת משובים אנונימיים בנוגע לשביעות רצון העובדים ממקום העבודה, מתנאי העבודה ומהממונים. לאחר ניתוח שאלונים אלה, מסיקים מסקנות לגבי כיצד ניתן לשפר ולייעל. דבר חשוב נוסף שעושה המחלקה הוא להיות אוזן קשבת לעובדים לפתור להם כל בעיה הקשורה לתנאים ולרווחה, לעיתים אפילו בעיות הקשורות לחיים הפרטיים.

   

  חיפוש עבודה משאבי אנוש – עובדים לטווח ארוך

   

  עובד מרוצה עובד טוב יותר. יש הרבה דרכים לדאוג לעובד במקום העבודה, הרבה עובדים רוצים להרגיש שהם מתקדמים ולא נתקעים בתפקיד, אם לא מבחינת דרגות ותפקידים אז לפחות בנושא פיתוח והעשרה, למשל קורסים, סדנאות והדרכות, לכל אלה דואגת מחלקת משאבי אנוש. פעמים רבות חברות מזמינות למשרדיהן הרצאות בכל מיני נושאים, אפילו שאינם קשורים לעבודה, זאת כדי שהעובדים ירגישו שמשקיעים בהם וירצו להשקיע בחזרה. מעבר להטבות  בתוך המשרד, המחלקה דואגת לימי כיף וגיבוש לעובדים, ימי הגיבוש והכיף מחזקים את הקשרים האישיים בין העובדים למנהלים ויוצרים אוירה טובה יותר במקום העבודה. הדבר הנוסף שבתחום האחריות של משאבי אנוש הוא מתנות לחג, מתנות לימי הולדת וכן הלאה. עובד תמיד ירצה להרגיש שהוא מיוחד ולקבל מתנות, מחלקת משאבי אנוש דואגת לפנק את העובדים בימי הולדת וחגים. לסיכום, אין יותר חשוב מאנשים ומחלקת משאבי אנוש ידאגו לעובדים בצורה הטובה ביותר .