פרופיל החברה

  חיפוש עבודה במרכז

   

  מרבית האנשים נוטים לחשוב שבגלל העובדה שבמרכז יש הצע מכובד של מקומות עבודה, אזי הכי קל יהיה למצוא עבודה באיזור זה של הארץ. אבל ממש לא כך הדבר, כי בדיוק כשם שיש הרבה חברות ובתי עסק, כך גם האוכלוסיה צפופה יותר ועל כל משרה מתמודדים מספר מועמדים רב. בשל ריבוי המועמדים צריך להשקיע מאמץ ויצירתיות בחיפוש העבודה, בכתיבת קורות החיים וכמובן להצטיין בראיון העבודה.

   

  חיפוש עבודה במרכז –איך בכל זאת יחזרו דווקא אליכם?

   

  באיזור מרכז הארץ יש ריבוי אוכלוסיה המחפשת עבודה, בנוסף,  לא מעט מועמדים מהצפון והדרום מנסים את מזלם להתקבל לעבודה במרכז, לטובת העניין, שולחים קורות חיים למשרות באיזור זה.. כשאנחנו שולחים קורות חיים יש לנו את התקווה להתבלט ולהרשים ולקבל את הטלפון המיוחל המזמן אותנו לראיון העבודה במקרים רבים, החברות ובתי העסק כלל לא חוזרים אלינו וזה עלול להוביל לסיטואציה מתסכלת מאוד. ננסה להביא לפניכם מספר סיבות והמלצות כיצד לנהוג ואולי אלה ימנעו את ההתעלמות מקורות החיים שלכם:

  1. התאמה – בכל מודעת דרושים מציב המעסיק את התנאים ההכרחיים לביצוע התפקיד, בדר"כ מפורטות שם דרישות כמו: השכלה, ניסיון קודם, זמינות, מקום מגורים ועוד. בנוסף לתנאים הבסיסיים, יש דרישות שאינן בגדר חובה אך מהוות יתרון מול שאר המועמדים, הרבה פעמים יבחרו לחזור לאלה שעונים גם על דרישות הבסיס וגם על דרישות האקסטרה. לפיכך, תמיד כדאי לשלוח קורות חיים למשרות שיש לכם גם את דרישות ה"יתרון".
  2. סינון – למשרות המבוקשות, בפרט בחיפוש עבודה במרכז – פונים עשרות ואף מאות מועמדים. ככל שיש מספר פונים רב יותר, כך יכול בית העסק להיות בררן יותר בדרישות ובזימון לראיון. לעיתים מזמנים מספר מועמדים ועוצרים את החיפוש, במקרים כאלה אפילו לא קוראים את כל קורות החיים המתקבלים במערכת. לכן נסו למקד את שליחת הקורות החיים שלכם למשרות שיש לכם מקסימום התאמה והנמיכו ציפיות כמה שתוכלו בנוגע לתהליך.
  3. קורות חיים – כפי שכבר ציינו, חברות מקבלות כמות גדולה של מועמדים למשרות המבוקשות, לכן נסו לתמצת את קורות החיים שלכם כמה שניתן על מנת למנוע מהעסיק להיתייאש ולעבור הלאה. אל תחסירו שום פרט חשוב אבל נסו לכתוב זאת במילים הכי מדוייקות שניתן.
  4. פרופיל ברשתות חברתיות – כיום ניתן לדעת כמעט הכל על כל אחד ואחת מאיתנו באמצעות הצצה מהירה לפרופיל שלו/ה ברשתות החברתיות השונות, שרק תופסות תאוצה עם הזמן. קחו בחשבון שהמגייסים של החברות מחפשים את הפרופיל שלכם ברשתות החברתיות השונות לפעמים עוד בטרם זימונכם לראיון. אז אם אתם מחפשים עבודה, דאגו שהפרופיל שלכם יראה טוב, ללא פרובוקציות, ויציג אתכם באור חיובי.

   

  לחפש עבודה זו עבודה

   

  לא חשוב היכן אתם מחפשים עבודה, תפנימו כבר מהרגע הראשון שזהו תהליך. הכניסו לעצמכם לראש כל הזמן את העובדה שהחיפוש דורש זמן, מאמץ, השקעה וסבלנות. הקדישו מספר שעות לחיפוש עבודה כל יום והציבו לעצמכם יעד למשרה הנחשקת. נסו לעשות כל מה שאתם יכולים על מנת להגיע לאותו יעד. פעלו במספר אפיקים – אתרי אינטרנט, חברות השמה, פניות יזומות משלכם, רשתות חברתיות ואפילו מוספים בעיתונים. רק במאמץ מקסימלי שלכם תמצאו את העבודה שאתם רוצים במינימום זמן.