פרופיל החברה

  חברת השמה בכירים

   

  נסו לאמץ לרגע את הזיכרון ולחזור כמה שנים אחורה. כולנו מכירים את עיתון סוף השבוע המלא במודעות דרושים. אז, זו הייתה דרך נפוצה ויעילה למי שחיפש עבודה. כמובן שמאז השתנתה המציאות וכיום השליטה הבלעדית בשוק חיפוש העבודה היא של חברות ההשמה למינהן. חברות ההשמה הן פתרון נוח ויעיל גם לעובדים המחפשים עבודה וגם לאותם הארגונים ולחברות בע"מהמחפשים עובדים, לחברות ההשמה יש את האפשרות לחפש ולמיין ואף לסנן עבור מקומות העבודה בצורה האופטימלית. התהליך של מציאת העובד לבית העסק אף מתחדד כשמדובר בהשמה של בכירים. לבתי העסק המחפשים מנהל, או למנהל המחפש מקום עבודה, אין את המשאבים והיכולת לבדוק לעומק מה הפוטנציאל הקיים בשוק, מהן דרישות העבודה, מה ההיצע ומה הביקוש. כל חברת השמה בכירים, משתמשת במשאבים על מנת לסרוק את השוק ולבצע את ההתאמה המקסימלית בין המנהל ובית העסק. קבוצת "אתגר" משאבי אנוש נוסדה בשנת 1987 ומתמחה בין היתר בהשמת בכירים. אתגר משאבי אנוש נמנית בין החברות הותיקות, הגדולות והמובילות בתחומי המיון הגיוס, ההשמה וההעסקה של עובדים בישראל.

  תהליך השמת בכירים לחברות

  אז כמו כל תהליך חיפוש, גם כאן חברת השמה בכירים ובכלל חברות ההשמה מתחילות קודם כל בהבנת הצורך של כל ארגון וכל חברה בע"מ ככל שתהליך הבנת הצורך מדויק יותר, כך ההתאמה, בסופו של תהליך, תהיה טובה יותר. באמצעות תשאול פשוט, קובעת חברת ההשמה את ההגדרה המדויקת של התפקיד הנדרש בארגון. על חברת ההשמה מוטלת האחריות לבצע היכרות מעמיקה עם כל ארגון וכל חברה ולשים לב לדרישות ולצרכים לתפקיד המבוקש. רק לאחר תהליך זה תפיץ חברת ההשמה את הפניה אל השוק. לאחר שקבצי קורות חיים זורמים לחברות ההשמה עליהן לערוך סינון ע"פ ההתאמה לצרכי החברה וברוב המקרים מזמנות את המתאימים למרכז הערכה. במרכזי ההערכה מבצעות חברות ההשמה סוגים שונים של מבחנים וסימולציות על מנת לבדוק כיצד מתמודדים הנבחנים עם סיטואציות ומצבי לחץ שונים אשר עלולים להתנהל  גם בזמן העבודה בחיים האמיתיים. אותם המבחנים גם בוחנים יכולות חשיבה של כל מועמד ומן הסתם, גם ברמה ההשוואתית ( השוואה בין הנבחנים השונים באותו יום של מרכז ההערכה). בתהליך השמת בכירים לארגונים ולחברות חשוב מאוד לבדוק את האופי והיכולות של המנהל הייעודי. אותו האדם, אשר ייבחר לתפקיד, יעצב באופי ובחשיבה שלו את הארגון כולו ואת העובדים תחתיו, לכן במקרים אלה מרכזי ההערכה מקבלים חשיבות גבוהה מאוד. בנוסף למרכזי ההערכה, ישנן חברות השמה הנוהגות לבצע מבדקים ושאלונים שונים, כדי לבחון את אופי המעמד, את רמת ההשכלה והאינטילגנציה שלו וכן קווים מנחים באישיות שלו.

  נמצאה התאמה – קדימה לעבודה

  אחרי שאותו מועמד ענה על כל השאלונים, חווה את המבדקים ומרכזי ההערכה והוערך ע"י אנשי המקצוע של חברת ההשמה כמתאים לדרישות בית העסק – הוא מופנה לראיון מול המעסיקים העתידיים בארגון המיועד. בסופו של תהליך, שמורה המילה האחרונה וההחלטה לחברה בלבד ויש לה את הזכות לשלול את המועמד ולבקש שימצאו עבורו מועמד נוסף. כל התהליך המקדים של חברות ההשמה מעלה את הסיכויים להתאמה, ואכן ברוב המקרים נמצא מועמד מתאים. כשמדובר על השמת בכירים, גם לאחר שהמועמד נשכר לעבודה, חברות ההשמה אינן מסיימות את תפקידן וממשיכות ללוות ולהדריך את המנהל החדש, מוודאות שתהיה לו קליטה מוצלחת ושההתאמה תהיה איכותית ותימשך לאורך זמן.